Скачать бесплатно шаблоны для Wordpress.
Новые шаблоны DLE 10 на dlepro.ru
نمايش مسافران برلين و رم در موزه هنرهای معاصر تهران
Здесь новыешаблоны Joomla
креативные Joomla шаблоны.
Здесь новые шаблоны для dle

بنياد «ميراث فرهنگي پروس» در آلمان 29 مهرماه اعلام کرد که اين بنياد و موزه هنرهاي معاصر تهران براي نمايش آثار گنجينه موزه هنرهاي معاصر تهران در موزه برلين، که تنها گنجينه ی غني هنرمندان مدرنيسم غرب را در خاورميانه نگهداري مي کند، به توافق رسيدند.

انتشار اين خبر، بازخوردهاي بسياري را در فضاي مجازي و رسانه ها به همراه داشت. مخالفت و موافقت هاي فراوانی نسبت به اين سفر از سوي هنرمندان درون و بیرون از کشور شد، تا جايي که انجمن هنرمندان نقاش در جلسه اي با مجيد ملانوروزي، سرپرست وقت موزه هنرهاي معاصر تهران، خواستار توضيحاتي درباره ی اين سفر شدند. پس از نقدهاي بسیار که به اين سفر شد، سفر گنجينه ازسوی سيدرضا صالحي اميري، وزير فرهنگ براي بررسي هاي بيشتر جوانب سفر معلق شد.
حالا عصر روز سه شنبه همزمان با نمايش مسافران برلين و رم- آثار خارجي و ايراني گنجينه در موزه هنرهاي معاصر- مجيد ملانوروزي، مديرکل هنرهاي تجسمي وزارت فرهنگ، از نمايش اين آثار در آلمان و ايتاليا در تابستان سال 96 خبر داد.
مجيد ملانوروزي در مراسم نمايش آثار، با اشاره به اين که قرار بود اين نمايشگاه ماه گذشته به ترتيب در موزه برلين و موزه رم به نمايش درآيد گفت: به دليل اينکه بعضي از هنرمندان و منتقدان مواردي را مطرح کردند که معلوم نيست چه آثاري قرار است به اين سفر برود، تصميم گرفتيم تا پيش از نمايش آثار در دو شهر مورد نظر، ابتدا آنها را در موزه هنرهاي معاصر تهران در معرض ديد عموم قرار بدهيم.
وي افزود: روزي که من به موزه آمدم نمايشگاهي از آثار چاپ دستي گنجينه موزه هنرهاي معاصر برگزار شد که کاتالوگ آن خيلي زود فروش رفت و ما تصميم گرفتيم همه آثار چاپ دستي را در قالب يک کتاب چاپ کنيم.
در دنباله غلامرضا نامي، دبير نمايشگاه در ادامه اين مراسم گفت: اين نمايشگاه قرار بود بليت دو طرفه به اروپا داشته باشد و برود و برگردد که انجام نشد اما همچنان اميدواريم نمايشگاه در آلمان و ايتاليا برگزار شود چون هم براي هنر آن کشورها و هم براي هنر ما مفيد و موثر است. برگزاري چنين نمايشگاهي به چند ماه فرصت نياز دارد اما ما براي برگزاري نمايشگاه کمتر از دو هفته فرصت داشتيم.
همچنين مهدي حسيني، پژوهشگر هنر بيان کرد: زماني که برگزاري نمايشگاه آثار گنجينه موزه هنرهاي معاصر تهران در آلمان و ايتاليا مطرح شد، مسایل و مواردي در رسانه ها و شبکه هاي اجتماعي منتشر شد که ممکن است اين آثار به کشور باز نگردد يا مشابه آن ها باز گردد. با توجه به سابقه روابط فرهنگي، اقتصادي و سياسي آلمان با ايران چطور ممکن است آلمان آثار موزه را بر نگرداند؟ در اين مراسم نويسندگان و هنرمنداني از جمله محمود دولت آبادي، علي فرامرزي، عباس مشهدي زاده، رضوان صادق زاده، فرشته يميني شريف، جواد نوبهار، قرباني، انوشفر و.. حضور داشتند.
در اين نمايشگاه 30 اثرخارجي و 31 اثر ايراني گنجينه موزه هنرهاي معاصر تهران به نمايش گذاشته شده است و علاقه مندان تا 26 خرداد ماه سال 1396 مي توانند از آن ديدن کنند.

برگرفته از: روزنامه ی ایران

زیر مجموعه: نگاره ها   دسته: گزارش   منتشر شده در پنج شنبه, 19 اسفند 1395 12:40  Tags: پرینت

دیدگاه خود را بیان کنید

به عنوان میهمان دیدگاه دهید

0
terms and condition.

به اشتراک بگذارید:

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

هرگونه کپی برداری بدون مجوز کتبی، مشمول ماده ی 12 فصل سوم قانون جرایم رایانه ای بوده و پیگرد قانونی خواهد داشت.

نشانی کوتاه این صفحه برای اشتراک گذاری:

http://honarart.com/q8a

نشان درگاه

همه ی حقوق مادی و معنوی از آنِ شرکت راهبران هنر پارسیان می باشد.

طراحی و میزبانی توسط وبتـوک

فرم سنجش دیدگاه

خواهشمند است با در اختيار گزاردن ديدگاه هاى خود، ما را در بهتر كردن كاركرد سايت يارى نماييد.

مسابقه هنرآرت

بخوانید! پاسخ دهید! هدیه بگیرید!

15