Скачать бесплатно шаблоны для Wordpress.
Новые шаблоны DLE 10 на dlepro.ru
"شهر و شهروندان نیازمند کیفیت بصری هستند"
Здесь новыешаблоны Joomla
креативные Joomla шаблоны.
Здесь новые шаблоны для dle

سالانه ی «بهارستان» در دومین دوره برگزاری خود شاهد مشارکت بالایی از سوی هنرمندان حوزه هنرهای تجسمی بود. هنرمندانی که بیشتر جوان هستند. این رویداد هنری شاید در ظاهر امر از سوی هنرمندان حرفه‌ای با استقبال برای ارایه ی اثر هنری روبه‌رو نشده است، اما هنرمندان باتجربه کشور از این رویداد پشتیبانی می‌کنند و بر این باورند رویه در پیش گرفته شده نتیجه باشکوهی برای هنرهای تجسمی در پی خواهد داشت.

تاها بهبهانی: برای بهبود روند «بهارستان» یک آسیب‌شناسی جدی داشته باشیم
تاها بهبهانی، هنرمند نقاش و پیکره ساز باسابقه کشور با موفق ارزیابی کردن دومین سالانه «بهارستان» این رویداد هنری را یک طرح در راستای احترام به خواسته‌های مردم خواند و گفت: برخورد من با «بهارستان» این‌گونه بود که احساس کردم سازمان زیباسازی به یکی از اعیاد بزرگ ما ایرانیان احترام گذاشته و مشغول اجرای فعالیتی برای افزایش میزان شادمانی جامعه است. وی افزود: به نظر من این احترامی که با سالانه «بهارستان» اجرا شد، باعث دلخوشی مردم نیز شده است، به نحوی که وقتی مهمانان خارجی به تهران آمدند، با دیدن این المان‌های شاد شهری که به مناسبت فصل بهار اجرا شده بودند، نگاه مثبتی به ایران پیدا کردند.این هنرمند پیشکسوت بیان کرد: به‌نظر من سوژه و فکر سالانه «بهارستان» بسیار عالی اما هنوز خام است و نیاز دارد که در طول سال‌های متمادی با برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری‌های تازه به سمت و سوی بهترشدن حرکت کند. وی خواهان ماندگاری آثار سالانه «بهارستان» شد و گفت: به نظر من لازم است از مواد ماندگارتری برای آثار «بهارستان» بهره ببریم تا هر‌سال بتوانیم المان‌های شهری بیشتری به سطح شهر ارایه کرده و آثار باکیفیت‌تری را مشاهده کنیم. البته لازم است که برای ساخت آثار زمان‌بندی بهتری داشته باشیم و کارها را به ماه‌های پایانی ‌سال موکول نکنیم.
این هنرمند سطح آثار دومین سالانه «بهارستان» را خوب خواند و بیان کرد: به‌نظر من آثار «بهارستان» سطح خوبی داشتند، البته برخی از آنان نیز این‌گونه نبودند، اما به نظر من لازم است برای بهبود روند «بهارستان» یک آسیب‌شناسی جدی داشته باشیم تا ببینیم کدام یک از آثار هنری و با چه رویکردی توانسته بیشتر در ذهن مخاطب ماندگاری ایجاد کند، زیرا این ماندگاری و خاطره‌سازی، عنصر اصلی است که ما از هنر شهری توقع داریم.
بهبهانی ادامه داد: باید این آثار به نحوی در ذهن یک کودک ماندگار شود و خاطره‌سازی کند که اگر روزی او از ایران رفت، یاد ایران را در ذهن او زنده نگه دارد و او را بتواند به یاد همین زیبایی‌ها به وطن بازگرداند، بنابراین ما باید بر ماندگاری درون ذهن مخاطب تاکید داشته باشیم و فضایی پر از شادی و نشاط و امید ایجاد کنیم.

معصومه مظفری: مشارکت هنری بسیار خوبی در «بهارستان» رخ داد
معصومه مظفری، هنرمند نقاشی و رئیس هیأت‌مدیره انجمن هنرمندان نقاش ایران برگزاری دومین دوره سالانه هنرهای شهری «بهارستان» را موفقیت‌آمیز خواند و دراین‌باره گفت: به‌نظر من نظم و انسجام آثار در این دوره «بهارستان» بسیار بهتر از ‌سال قبل بود، البته در بین آثاری که دیدم سطوح مختلف خوب، متوسط و حتی گاهی بد نیز وجود داشت، اما اقدام مثبت و خوبی در دل شهر رخ داده است.
وی افزود: من فکر می‌کنم بخش تخم‌مرغ‌های رنگی سالانه «بهارستان» بسیار موفق عمل کرد و به خوبی توانست جلب‌توجه کند که بسیار خوب بود.
این نقاش باسابقه تصریح کرد: حضور هنرمندان و به‌خصوص جوان‌ترها در سطح شهر برای اجرای آثار حس بسیار خوشایندی برای شهروندان و جامعه داشت و من کاملا موافق این روند هستم تا این‌که هیچ رخداد و حرکتی در زمینه هنری نداشته باشیم و صرفا با تزیینات گل‌وگیاه به استقبال بهار برویم.
مظفری سالانه «بهارستان» را نیازمند توجه بر ماندگاری کارها دانست و گفت: لازم است رویدادی چون «بهارستان» تداوم داشته باشد تا شاهد برنامه‌ریزی‌های بهتری در این زمینه باشیم، البته من فکر می‌کنم که حرکت و سیاست‌گذاری به سمت اجرای کارهای ماندگارتر نیز در این رویداد
یک نیاز است. وی ادامه داد: مشارکت‌های هنری بسیار خوبی در «بهارستان» رخ داده که سبب شده هنرمندان جوان به سمت تلاش و تکاپوی بیشتر بروند، بنابراین من فکر می‌کنم لازم است برای رشد این گروه از هنرمندان و شناخت بیشتر از مسیر تعیینی «بهارستان» نشست‌های مختلفی را داشته باشیم تا دیدگاه‌های مختلف، آثار و جنبه‌های آنان نیز شناسایی شود، زیرا یقینا اگر هنرمندان را به حال خود رها نکنیم بازخورد بهتری خواهیم داشت.
این هنرمند تصریح کرد: به‌نظر من «بهارستان» می‌تواند بسیار گسترده‌تر شود و بیشتر مورد توجه قرار گیرد. اگر بتوانیم هنرمندان را بیشتر به سمت تجربه‌اندوزی سوق دهیم و بخش آموزش را مدنظر قرار دهیم؛ ضمن این‌که یقینا آرشیوکردن کارهای هنرمندان جوان نیز یک رویکرد بسیار مثبت برای تعیین روند «بهارستان» و هنر شهری است که باید مدنظر قرار گیرد.

جمشید حقیقت‌شناس: «بهارستان» به لحاظ حضور هنرمندان اتفاق بزرگی است
جمشید حقیقت‌شناس، هنرمند باسابقه عرصه نقاشی؛ سالانه «بهارستان» را اتفاق بزرگی به لحاظ حضور هنرمندان و جذب آنان در عرصه هنری خواند و گفت: به‌نظر من «بهارستان» فعالیت بسیار جالبی است که هنرمندان بسیاری در آن به مشارکت پرداخته‌اند، بنابراین به لحاظ حضور هنرمندان اتفاق بزرگی بود.
وی در ادامه افزود: این‌که تعداد بالایی از هنرمندان در سالانه «بهارستان» جمع شدند، بسیار اتفاق خوبی بود و به‌نظر یک رویکرد همه‌جانبه در جذب هنرمند رخ داد که بسیار چشمگیر و موثر است، البته می‌توانست این رویداد بسیار بهتر نیز برگزار شود.
این هنرمند نقاش توجه به انتخاب آثار را مهم خواند و اظهار کرد: به نظر من هنوز رویداد و اتفاق لازم در آثار «بهارستان» نیفتاده، بنابراین لازم است این نکته مدنظر قرار گیرد.
حقیقت‌شناس تصریح کرد: در این دوره اتفاق جالب و حرکت قابل تقدیر سازمان زیباسازی این بود که به پیشنهادات هنرمندان فضا باز گذاشته شده بود که اتفاق بسیار خوبی است، البته هنرمندان نیز باید بدانند که چه پیشنهادی برای شهر خود داشته باشند.
حقیقت‌شناس ادامه داد: به‌نظر من باید اندازه‌های آثار هنری تغییر کند، زیرا ما آثار کوچک بسیاری در شهر داریم که افزودن به آنها هیچ تاثیری ندارد، بنابراین لازم است کارهای خلاقانه‌تری با ابعاد بزرگ‌تر داشته باشیم.
وی روند دومین دوره «بهارستان» را خوب توصیف کرد و گفت: به‌نظر من «بهارستان» تا این‌جا بسیار عالی پیش رفته، البته لازم است که این حرکت به سمت بلوغ حرکت کند. این هنرمند باسابقه افزود: «بهارستان» در جذب هنرمندان بسیار خوب عمل کرده است، اما لازمه موفقیت این روند جذب هنر است که هنوز به صورت بالغ انجام نشده است، زیرا مردم به اثر هنری و جذابیت‌های آن توجه دارند، نه هنرمندان، بنابراین لازم است به مسأله گزینش بیشتر توجه کنیم.

برگرفته از: روزنامه ی شهروند

زیر مجموعه: دیگر هنرها   دسته: گزارش   منتشر شده در جمعه, 12 خرداد 1396 11:23  Tags: پرینت

دیدگاه خود را بیان کنید

به عنوان میهمان دیدگاه دهید

0
terms and condition.

به اشتراک بگذارید:

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

هرگونه کپی برداری بدون مجوز کتبی، مشمول ماده ی 12 فصل سوم قانون جرایم رایانه ای بوده و پیگرد قانونی خواهد داشت.

نشانی کوتاه این صفحه برای اشتراک گذاری:

http://honarart.com/qyk

نشان درگاه

همه ی حقوق مادی و معنوی از آنِ شرکت راهبران هنر پارسیان می باشد.

طراحی و میزبانی توسط وبتـوک

فرم سنجش دیدگاه

خواهشمند است با در اختيار گزاردن ديدگاه هاى خود، ما را در بهتر كردن كاركرد سايت يارى نماييد.

مسابقه هنرآرت

بخوانید! پاسخ دهید! هدیه بگیرید!

15