Скачать бесплатно шаблоны для Wordpress.
Новые шаблоны DLE 10 на dlepro.ru
آغاز يازدهمين جشنواره ی ملی موسيقی جوان
Здесь новыешаблоны Joomla
креативные Joomla шаблоны.
Здесь новые шаблоны для dle

یازدهمين جشنواره ی ملي موسيقي جوان روز گذشته كار خود را در تالار رودكي آغاز كرد تا اين جشنواره در دو هفته ی پيش رو شاهد اجراهايي با حضور ۵۰۰ نوازنده و خواننده از سه گروه سني الف (۱۵ تا ۱۸ سال)، ب (۱۹ تا ۲۳ سال) و ج (۲۴ تا ۲۹ سال) در سه شاخه موسيقي دستگاهي، موسيقي كلاسيك و موسيقي نواحي باشد.

علي مرادخاني، معاون هنري وزارت فرهنگ يكي از مهمانان نخستين روز اين جشنواره بود و در سخنانش از لزوم حمايت از فعاليت هاي برگزيدگان اين جشنواره خبر داد: جلساتي را در طول جشنواره خواهيم داشت و همچنين از بخش هاي مختلف اين جشنواره قطعا ديدن خواهم كرد تا به اين جمع بندي برسيم كه براي اين استعدادها پس از جشنواره چه كار مهمي مي توانيم انجام بدهيم.
او درباره ی برگزاري دوره هاي پيشين جشنواره موسيقي جوان گفت: خوشبختانه جشنواره موسيقي جوان تا به امروز ادامه پيدا كرده است و هم اكنون شاهد دوره يازدهم آن هستيم، هرچند برخي سال ها وقفه هايي نيز در روال برگزاري آن اتفاق افتاد اما من خوشحال هستم كه بگويم در سال هاي اخير ما توانستيم بخش موسيقي نواحي را نيز به اين جشنواره اضافه كنيم، چراكه من فكر مي كردم اگر اين بخش را وارد كار كنيم تبديل به يك جريان تاثيرگذار در آينده خواهد شد و روي حوزه كاري آن نيز تاثير مستقيم مي گذارد. مرادخاني در پايان سخنانش آرزو كرد كه اين جشنواره در دوره هاي بعد پيشرفت بيشتري هم داشته باشد.
بهرام جمالي، مديرعامل انجمن موسيقي ايران هم يكي ديگر از چهره هايي بود كه در نخستين روز از برگزاري جشنواره موسيقي جوان از فعاليت هايي گفت كه براي پشتیبانی از برگزيدگان اين جشنواره انجام خواهد شد. به گفته جمالي اين تلاشي است كه از دوره گذشته اين جشنواره در دستور كار قرار گرفته است: در دوره قبل تلاش كرديم با بخش توليد آلبوم و اجراهاي صحنه اي روند حمايتي خود از منتخبان و برگزيدگان جشنواره موسيقي جوان را استحكام بخشيده و فضايي را ايجاد كنيم كه هنرمندان جوان بتوانند بعد از ايام برگزاري جشنواره نيز در چتر حمايتي ما قرار بگيرند.
اجراي زنده ی برگزيدگان يازدهمين دوره جشنواره موسيقي ملي جوان در تهران و شهرستان ها يكي ديگر از قول هايي بود كه جمالي در صحبت هاي ديروزش داد: يكي از نكات مهمي كه در اين دوره از جشنواره به شدت پيگير آن هستيم ادامه مباحث مربوط به اجراي زنده هنرمندان برگزيده در تهران است كه اميدوارم در اين دوره شكل پررنگ تري به خود بگيرد. از سوي ديگر توجه به اجراي زنده اين هنرمندان در استان ها و شهرستان ها يكي ديگر از اولويت هاي ما است كه مي تواند در ايجاد انگيزه و توجه به استعدادهاي جوان موسيقي نقش موثري ايفا كند. به گفته ی جمالي برگزاركنندگان اين جشنواره تصميم گرفته اند تا در زمینه ی آموزش نيز نگاه متمركزتري داشته باشند تا هنرمندان جوان در جشنواره پس از پايان آن از اين فضاي آموزشي استفاده كنند.
اما حاشيه هايي كه درباره ی اهداي جوايز جشنواره موسيقي ملي جوان در سال هاي گذشته پدید آمده بود باعث شد تا بهرام جمالي از تلاش هايي بگويد كه در دوره اخير براي كم شدن اين حاشيه ها صورت گرفته است: اين رفتار هميشگي مجموعه هاي مديريتي است كه براي تامين منابع مالي يك رويداد فرهنگي هنري تمام تلاش خود را انجام دهد تا همه موارد در وقت مقرر به نتيجه برسد. به هر حال اميدوارم تاخيري كه در نحوه اهداي جوايز دوره گذشته به وجود آمد در اين دوره پيش نيايد و ما بتوانيم در وقت مقرر نسبت به اهداي جوايز هنرمندان برگزيده اقدام كنيم.
در نخستين روز يازدهمين جشنواره ملي موسيقي جوان كه به بخش نوازندگي تار اختصاص داشت سيدعلي نظام الديني از اراک در گروه سني الف، آرمان توكلي از تهران، آناهيتا جزرمضاني از تهران، سينا غمگسار از مراغه، بيتا مالكي از اصفهان، محمد مسعودي از بندر گز، آريا مهدوي از تهران، غزل همايوني از سپاهان شهر، مازيار يكتا يار از سنندج، محمدرضا يونسي از آباده در گروه سني ب و سيدحسين آستانداري از يزد، فرزاد سلطاني نوروزي از تهران، اميرعلي لطفي فروشان از خميني شهر و سيد احمد مجابي از قزوين در گروه سني ج به رقابت پرداختند.
جشنواره ی موسيقي ملي جوان تا روز يكشنبه ٢٦ شهريورماه دنباله دارد و با برگزاري آیین پایانی و معرفي برگزيدگان اين دوره روز دوشنبه ٢٧ شهريورماه در تالار وحدت به كار خود پايان مي دهد.

برگرفته ز: خبرگزاری ایلنا

زیر مجموعه: ساز و نوا   دسته: گزارش   منتشر شده در جمعه, 10 شهریور 1396 07:22  Tags: پرینت

دیدگاه خود را بیان کنید

به عنوان میهمان دیدگاه دهید

0
terms and condition.

به اشتراک بگذارید:

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

هرگونه کپی برداری بدون مجوز کتبی، مشمول ماده ی 12 فصل سوم قانون جرایم رایانه ای بوده و پیگرد قانونی خواهد داشت.

نشانی کوتاه این صفحه برای اشتراک گذاری:

http://honarart.com/r3y

نشان درگاه

همه ی حقوق مادی و معنوی از آنِ شرکت راهبران هنر پارسیان می باشد.

طراحی و میزبانی توسط وبتـوک

فرم سنجش دیدگاه

خواهشمند است با در اختيار گزاردن ديدگاه هاى خود، ما را در بهتر كردن كاركرد سايت يارى نماييد.

مسابقه هنرآرت

بخوانید! پاسخ دهید! هدیه بگیرید!

15