Скачать бесплатно шаблоны для Wordpress.
Новые шаблоны DLE 10 на dlepro.ru
چند خبر از دنیای موسیقی
Здесь новыешаблоны Joomla
креативные Joomla шаблоны.
Здесь новые шаблоны для dle

سه خبر از رویدادهای موسیقی ایران در پیش روی شما خوانندگان گرامیست.

گروه مولانا به تالار وحدت رسيد
کنسرت گروه مولانا به سرپرستي و آهنگسازي محمدجليل عندليبي و خوانندگي سالار عقيلي امروز و فردا در تالار وحدت برگزار مي شود.
در اين کنسرت محمدجليل عندليبي (سرپرست،آهنگساز و نوازنده سنتور)، سالار عقيلي (خواننده)، اميرحسين رضا (تار) و جابر اطاعتي (کمانچه)، سانوا عندليبي (عود)، سالار عندليبي (تنبک)، فرهاد عندليبي (دف) و آراس رجبي (ني) حضور دارند. رپرتوار اين برنامه بخش هايي از آلبوم ميهن که اسفند سال گذشته به آهنگسازي محمدجليل عندليبي و با صداي سالار عقيلي منتشر شده بود بعلاوه ساز و آواز و قطعاتي ديگر است. بخش اول اين اجرا، بداهه نوازي تار و تنبک در شور و ابوعطا (اميرحسين رضا و سالار عندليبي) است و بخش دوم شامل پيش درآمد شوشتري (در سفر)، بداهه نوازي درآمد شوشتري و ورود به اصفهان، تصنيف صبوحي زدگان (شعر مستوره کردستاني)، ساز و آواز بيات راجع و ورود به دشتي، تصنيف ميهن اي ميهن (شعر ابوالقاسم لاهوتي)، ساز و آواز دشتي و فرود به شور، تصنيف وطنم خوش تر (شعر محمدجليل عندليبي، برداشتي از مستوره کردستاني)، ساز و آواز شور و ورود به اصفهان و تصنيف در اين عشق بميريد (شعر مولانا) است.

عسگري در رودکي مي خواند
گروه «تيروژ» به خوانندگي مجتبی عسگری و آهنگسازي فرزان پور عارف، 10 ارديبهشت کنسرتي را در تالار رودکي برگزار خواهد کرد.
عسگري در اين باره گفت: براي اين کنسرت که از ساعت 20 و 30 دقيقه در تالار رودکي آغاز مي شود دو بخش و در دستگاه هاي سه گاه و همايون در نظر گرفته ايم.اين خواننده افزود: در بخش اول کنسرت گروه تيروژ قطعاتي چون مقدمه سه گاه، ساز و آواز، تصنيف گفتار سبز، ساز و آواز، چهارمضراب سه گاه، تکنوازي ني، تصنيف سرو سيمين و رنگِ سه گاه را اجرا مي کنيم. در بخش دوم برنامه نيز که در دستگاه همايون ساخته شده قطعات بيابان، ساز و آواز، تصنيف اوج آرزو، ساز و آواز، بانگِ مهر، دونوازي، تصنيف خانه سودا و چهارمضراب همايون را روي صحنه مي بريم.
در اين کنسرت فرزان پورعارف (آهنگساز، سرپرستِ گروه و نوازنده کمانچه)، علي عابدين (سنتور)، هومن قنبري (تار)، مسعود آزين (تار)، سياوش محمدي (ني)، ساره اسداللهي (کمانچه و آلتو)، تينا لاجورديان (عود) و سمانه گلکار (تنبک) عسگري را همراهي مي کنند.

راه اندازي خانه عاشيق ها در تهران
معاون هنري وزير فرهنگ گفت: به دنبال راه اندازي خانه هنرمندان موسيقي عاشيقي در تهران هستيم تا اين مرکز، محلي براي پيگيري مسائل و مشکلات مختلف هنرمندان اين عرصه فاخر باشد.
علي مرادخاني در آيين اختتاميه جشنواره موسيقي عاشيقي در تبريز، گفت: در موسيقي عاشيقي، هم نگاه سنت حاکم است و هم مضامين و نگرش هاي معاصر را مي بينيم که در آن معاني و مفاهيم بسيار زيباي انساني، اسلامي، ديني و ميهني نهفته است.وي با بيان اين که اين موسيقي هويت ملي را معرفي مي کند، اظهار کرد: از اين که نتوانيم بنا به هر دليلي اين موسيقي پاک و بي آلايش را نگاه و پاس بداريم و بدرستي به آيندگان بسپاريم احساس نگراني مي کنم، اما وزارت فرهنگ و ارشاد در تلاش است در اين مسير گام هاي محکم و اساسي تري بردارد.مرادخاني ادامه داد: بر اين اساس به دنبال ايجاد و راه اندازي خانه هنرمندان موسيقي عاشيقي در تهران هستيم تا اين مرکز، محلي براي پيگيري مسائل و مشکلات مختلف هنرمندان اين عرصه فاخر باشد و مساله مهم بيمه هنرمندان نيز در اين مرکز حل و فصل شود. جشنواره موسيقي عاشيقلار با هدف صيانت از فرهنگ و هنر بومي و اصيل منطقه، مقابله با تهاجم فرهنگي بيگانگان، ايجاد زمينه براي گرايش جوانان به سوي هنر و موسيقي اصيل و بومي، ايجاد بستر مناسب براي افزايش نشاط اجتماعي و عمومي شهروندان، شناسايي و معرفي استعدادهاي هنري استان و گسترش زمينه هاي فرهنگي بين شهروندان در سه بخش گروهي، تک خواني و تک نوازي به صورت رقابتي برگزار شد.همچنين همزمان با اختتاميه اين جشنواره از استاد عاشيق «علسگر مرندي» و استاد عاشيق «يداله عيوض پور» تجليل و ياد و نام زنده ياد عاشيق «رسول قرباني» نيز گرامي داشته شد.

هنرآرت

زیر مجموعه: ساز و نوا   دسته: خبر   منتشر شده در شنبه, 09 ارديبهشت 1396 19:25  Tags: پرینت

دیدگاه خود را بیان کنید

به عنوان میهمان دیدگاه دهید

0
terms and condition.

به اشتراک بگذارید:

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

هرگونه کپی برداری بدون مجوز کتبی، مشمول ماده ی 12 فصل سوم قانون جرایم رایانه ای بوده و پیگرد قانونی خواهد داشت.

نشانی کوتاه این صفحه برای اشتراک گذاری:

http://honarart.com/qqk

نشان درگاه

همه ی حقوق مادی و معنوی از آنِ شرکت راهبران هنر پارسیان می باشد.

طراحی و میزبانی توسط وبتـوک

فرم سنجش دیدگاه

خواهشمند است با در اختيار گزاردن ديدگاه هاى خود، ما را در بهتر كردن كاركرد سايت يارى نماييد.

مسابقه هنرآرت

بخوانید! پاسخ دهید! هدیه بگیرید!

15