Скачать бесплатно шаблоны для Wordpress.
Новые шаблоны DLE 10 на dlepro.ru
گردهمایی بزرگ برای ساز باستانی
Здесь новыешаблоны Joomla
креативные Joomla шаблоны.
Здесь новые шаблоны для dle

آیین پایانی جشنواره ی «کهن آواهای تنبور» ٢١ شهریور ماه با حضور هنرمندانی همچون شهرام ناظری، کیهان کلهر، حسین علیزاده، محمدرضا درویشی، علی اکبرشکارچی و علی‌اکبر مرادی همزمان با گشایش «خانه تنبور» در روستای بانزلان دالاهو استان کرمانشاه برگزار شد.

حسین علیزاده در این مراسم گفت: ایران کشوری بسیار ثروتمند به لحاظ موسیقی است و اقوام مختلف ایران هر کدام موسیقی غنی‌اي دارند. اگر چه سالیان درازی است که به موسیقی کم‌لطفی می‌شود اما موسیقی به لطف کسی نیاز ندارد و همواره راه خود را می‌رود. امروز شاهد یکی از بهترین اتفاقات در عرصه موسیقی کشور هستیم.
او با بیان این‌که عاشق موسیقی کردی هستم، گفت: استاد شهرام ناظری و استاد کیهان کلهر از بزرگان موسیقی این خطه هستند. این هنرمند همچنین با انتقاد از خطاب‌کردن بزرگان موسیقی با عناوین غیرایرانی همچون شوالیه اظهار کرد: استاد شهرام ناظری نیاز به‌ عنوان شوالیه ندارد و این عناوین به او ارزش نمی‌دهد، استاد ناظری در قلب مردم جا دارد و قلب ما برای او می‌تپد. علی شبستری، مدیر اجرایی جشنواره هم در سخنانی گفت: در این جشنواره ٧٠ نوازنده تنبور و مقام‌خوان حضور داشتند که در دو بخش گروه‌نوازی (١٣ گروه) و تک‌نوازی و مقام‌خوانی با هم به رقابت پرداختند.
او با اشاره به قدمت پنج‌هزار ساله ساز تنبور گفت: انتقال موسیقی سنتی به‌ عنوان یک میراث به آیندگان از اهداف برپایی این جشنواره بود که به همت خانه تنبور و اداره فرهنگ استان و شهرستان دالاهو برگزار شد.
علی‌اکبر مرادی از نوازندگان چیره‌دست تنبور و متولی احداث خانه تنبور نیز با ابراز خوشحالی از حضور بزرگان موسیقی در این مراسم، گفت: امروز روز خوبی برای من است، اما‌ ای کاش همسرم زنده بود و پسرانم نیز امروز این‌جا بودند.
او با بیان این‌که خانه تنبور مرکزی برای هنر است، افزود: این مرکز متعلق به همه تنبورنوازان است. دوست خوبم بهروز بیات برای ساخت خانه تنبور زحمات زیادی کشید که جا دارد از او و همه مسئولانی که کمک کردند مشکلات فراروی ساخت این مرکز رفع شود، تقدیر کنم.
محمدرضا درویشی نیز یکی دیگر از سخنرانان این مراسم با بیان این‌که بسیار خوشحالم که این جمعیت مشتاق را می‌بینم که برای موسیقی این‌جا دور هم جمع شده‌اند، گفت: آقای مرادی خانه تنبور را با مایه‌گذاشتن از جان و مال شخصی خود و بدون کمک هیچ نهادی ساخت.
او با بیان این‌که متاسفانه در سال‌های گذشته عده‌ای از ساخت مرکز خانه تنبور ممانعت می‌کردند، افزود: این‌جا یک مرکز فرهنگی برای ساز تنبور است و امیدوارم جوانان تنبورنواز از سراسر ایران برای آموزش به این مکان بیایند و مقام‌های اصیل تنبور در این خانه به نسل جوان انتقال پیدا کند.
در بخش بعدی این مراسم شهرام ناظری در سخنانی گفت: مایه سعادت من است که در این روز مبارک به همراه دیگر اساتید موسیقی این‌جا هستم. او با ابراز خرسندی از ساخت خانه تنبور، بیان کرد: علی اکبر مرادی که از دوستان قدیمی من است و به همراه دیگر دوستان و خصوصا مهندس بهروز بیات تلاش زیادی برای ساخت خانه تنبور داشتند که از همه آنها تقدیر می‌کنم. افرادی مخالف ساخت خانه تنبور بودند و حتی خواستند این مکان را تخریب کنند که امروز روسیاه هستند.
ناظری پس از سخنانش به صورت زنده قطعه‌ای از اشعار مولانا و همچنین یک قطعه کردی را برای حاضران خواند که مورد تشویق دوستداران موسیقی قرار گرفت.

برگرفته از: روزنامه ی شهروند

دیدگاه خود را بیان کنید

به عنوان میهمان دیدگاه دهید

0
terms and condition.

به اشتراک بگذارید:

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

هرگونه کپی برداری بدون مجوز کتبی، مشمول ماده ی 12 فصل سوم قانون جرایم رایانه ای بوده و پیگرد قانونی خواهد داشت.

نشانی کوتاه این صفحه برای اشتراک گذاری:

http://honarart.com/ra8

نشان درگاه

همه ی حقوق مادی و معنوی از آنِ شرکت راهبران هنر پارسیان می باشد.

طراحی و میزبانی توسط وبتـوک

فرم سنجش دیدگاه

خواهشمند است با در اختيار گزاردن ديدگاه هاى خود، ما را در بهتر كردن كاركرد سايت يارى نماييد.

مسابقه هنرآرت

بخوانید! پاسخ دهید! هدیه بگیرید!

15